מאמרים

חדלות פירעון תאגידית

היבטים הפרקטיים והמשפטיים- פרוצדוראליים של חדלות פירעון תאגידית וזאת מבלי להיכנס לסבך החוקים והפקודות הנוגעים בתחום. אנסה להסביר בקצרה את אופן התהליך ובמאמר קצר זה אתרכז בחדלות פירעון של תאגיד.

Read more ...

חדלות פירעון אישית

היבטים הפרקטיים והמשפטיים- פרוצדוראליים של חדלות פירעון אישית

Read more ...

הקפאת הליכים והבראת חברה

ההליך המכונה "הבראת חברה" כשמה כן היא. מדובר בנסיון לעצור את ההליכים המופעלים נגד החברה ע"י נושיה ולנסות ולהביאה למצב בו תחזור לפעול תוך יצירת ריווחיות לבעליה ועמידה והתחייבויותיה.

Read more ...

בוררות או בית משפט- מה עדיף?

חוק הבוררות מאפשר לצדדים המעונינים בכך, לפנות לאדם המוסכם עליהם מרצונם החופשי , כדי שישמע את טענותיהם וייתן הכרעה לגבי הסכסוך, מבלי שיהיה שופט על פי תוארו ומינויו, ומבלי לפנות למערכת המשפט הממלכתית. למרות שהכל חוקי, מתעוררת השאלה האם זה ראוי, רצוי וכדאי. בזאת אעסוק במאמר זה.

Read more ...

דרוש מרפא [ שאינו רופא] מומחה לצורך הבראת בית חולים הדסה…

דרוש מרפא [ שאינו רופא] מומחה לצורך הבראת בית חולים הדסה... מוקדם מידי להספיד את בית החולים ומותג ברמה כזו יש לשמור עליו ולטפחו אלא שההתנהלות של ראשי בית החולים ומנהליו במהלך השנים האחרונות אינה רק שערורייתית ברמה מקצועית -ניהולית ומוסרית, אלא שחובה על כל מי שיתמנה לנסות ולהבריא את המוסד הזה, לא רק לעסוק בהבראת המוסד אלא לחקור לעומק את אופן התנהלות בכיריו בחיפוש אחר היבטים פליליים של ממש ולמצער, ישנם היבטים כאלו.

Read more ...

גילוי מרצון

הליך גילוי מרצון נועד לעודד נישומים שביצעו עבירות מסים לדווח על כך, לשלם ולהסיר את המחדל שבוצע. במסגרת ההליך, הנישום משלם את המס הנדרש, ובתמורה רשות המסים מתחייבת שלא יינקטו נגדו הליכים פלילים.

Read more ...